info@drkowsari.com 88878763 021

اسکات بزنی کمرت و زانوهات خراب میشه!!!

بدونه شک اگه از من بپرسن حق داری فقط یک حرکت از بدنسازی رو در زندگی انتخاب کنی، بدون شک جواب بنده اسکات است.

اسکات حرکت منحصر به فردی که در زمان اجرایش قریب دویست عضله درگیر می شود. مگه داریم مگه می شه؟!

حرکتی که تنها پس از چهار ست اجرا تا واماندگی، سطح تستسترون و هورمون رشد را تا سیصد درصد افزایش می دهد!

حرکتی که بالاترین متابولیسم را حین اجرا دارد و حتی از حرکاتی مانند پرس پا و هاک پا ، دوازده درصد متابولیسم بالاتری دارد.

همه اینها یعنی سلامتی، یعنی رشد عضله و قدرت، یعنی چربی سوزی، بهبود عملکرد قلب و ریه…

آقا میگن برا زانو خوب نیس ؟!

در صورت اجرای تکنیک صحیح حتی در اسکات کامل که پاورکارها بسیار پابندش هستند تنها پانزده الی چهل درصد قدرت رباطهای قدامی و خلفی فشار وارد میگردد، حتی جالبه بدونیم نسبت به دستگاه جلوران فشار کمتری به رباط متقاطع قدامی وارد میگردد.

از نظر فشار بر ستون فقرات، در صورتی که وزنه ای بر روی شانه ها یا ترقوه یا در دستان گرفته شود به ترتیبی که گفته شد فشار از بیشتر به سمت کم وارد میشود. در افراد مبتدی اجرای حرکت با وزن بدن در یادگیری تکنیک و ایمنی بهترین خواهد بود.

اسکات حرکتی کمپرسی است یعنی دیسکها رو بهم میفشارد، برا همین بعدش حرکات دکمپرس مثل بارفیکس یا آویزان شدن از بارفیکس را اجرا کنید.

اگر حرکت را تا حدی نشستید که باسن همسطح زانو شد عضلات چهار سر ران عضلات اصلی خواهند بود، از این مرحله به بعد با بیشتر نشستن به ترتیب عضلات همسترینگ و سرینی بکار گرفته می شوند.

رایج ترین انواع اسکات ها با توجه به تجربه و نیاز ورزشکار:

اسکات سایه

اسکات دیواری

اسکات نیمکت

اسکات اسمیت

اسکات نیمه

اسکات پا باز

اسکات پاجمع

اسکات کامل

اسکات بلغاری


Notice: get_currentuserinfo is از رده خارج شده است از نگارش4.5.0! به‌جای آن از wp_get_current_user() استفاده کنید. in /home/drkosari/domains/ifitplus.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 3893

نوشتن دیدگاه

19 − 16 =